Dbanie o wygląd, to nie tylko domena kobiet. Jednak, nie zawsze mężczyźni są świadomi, jakie zabiegi mają do wyboru. Najpopularniejsze i najbardziej polecane kuracje dla Panów, w zależności od problemów oraz potrzeb skóry to:

 

Zabiegi oczyszczające

Zabiegi oczyszczające powinno wykonywać się minimum raz w miesiącu. Skóra powinna mieć jak oddychać i regenerować się. Kuracja oczyszczająca doskonale złuszcza martwy naskórek, niweluje nierówności skórne, redukuje zaskórniki i rozszerzone pory oraz rozświetla cerę. Zabiegi te w zależności od rodzaju skóry można wykonać za pomocą mikrodermabrazji diamentowej, oxybrazji albo peelingu kawitacyjnego. Dodatkowo, kurację warto połączyć z zabiegami odżywczymi, nawilżającymi polegającymi na wtłoczeniu substancji aktywnych  za pomocą ultradźwięków – sonoforeza.

 

Zabiegi liftingujące

Na utratę jędrności skóry i zmarszczki  najskuteczniejsze efekty da mezoterapia bezigłowa za pomocą, której można wtłoczyć bezpośrednio do komórek substancje liftingujące, zabiegi przeciwzmarszczkowe MezoVital i ujędrniające MezoUp z użyciem DERMATION oraz fale radiowe.

 

Zabiegi na przebarwienia

Przebarwienia skórne są bardzo często skutkiem przebywania na słońcu, ale również mogą pojawić się po trądziku, po lekach, bądź mieć inne podłoże. W pierwszej kolejności, należy udać się do dermatologa, by wykluczyć ewentualne przyczyny chorobowe. Poza tym, należy również zająć się przebarwionym naskórkiem. Tutaj odpowiednia będzie mikrodermabrazja diamentowa, zabiegi z witaminą C, zabieg rozjaśniający MezoLight przy użyciu DERMATION.

 

Zabiegi na problemy naczyniowe

Bardzo częstym problemem osób z wrażliwą cerą są pajączki naczyniowe, bądź rumień, który w szczególności występuje na policzkach, nosie i brodzie. Warto w takiej sytuacji  skorzystać z zabiegów z witaminą C, która uodparnia i uszczelnia naczynia krwionośne, z oxybrazji,  która hartuje ściany naczyń i działa przeciwzapalnie oraz z zabiegu wzmacniającego naczynka MezoCapillary.

 

Zabiegi na trądzik

Trądzik jest problemem, który dotyka wielu mężczyzn, nie tylko nastolatków. W przypadku występowania stanów zapalnych trądziku należy skorzystać z zabiegu oxybrazji. Używana podczas kuracji sól fizjologiczna, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. W innych przypadkach może to być mikrodermabrazja diamentowa, która zrównuje naskórek, redukuje przebarwienia i blizny potrądzikowe. Bardzo skuteczny jest też zabieg przeciwtrądzikowy MezoAcne, gdyż preparaty użyte podczas tego zabiegu działają przeciwtrądzikowo i przeciwzapalnie.

 

Zabiegi wyszczuplające

Wśród zabiegów wyszczuplających dla mężczyzn przeważają kuracje na brzuch. Skuteczne są zabiegi liposukcji ultradźwiękowej w połączeniu z dermomasażem, a także fale radiowe o działaniu liftingującym i ujędrniającym. Nowością jest zabieg wyszczuplający MezoShape.
Takie kuracje z pewnością pozwolą wymodelować brzuch i zmniejszyć jego obwód.

 

Zabiegi na włosy

Wielu mężczyzn boryka się z problemem nadmiernie wypadających włosów. Godne polecenia tutaj, są zabiegi rewitalizacji włosów wykonane przy użyciu DERMATION.

 

Zabiegi na dłonie

 Pielęgnacja dłoni jest zabiegiem często niedocenianym. Dłonie powinny być jednak traktowane z równą troską jak reszta ciała.  Zapominamy, że skóra dłoni jest narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, że starzeje się często w bardziej widoczny sposób niż twarz i ciało. Warto skorzystać więc z zabiegów regeneracyjnych na dłonie albo kąpieli parafinowej, po której dłonie będą nawilżone i gładkie.

Wszystkie zabiegi na twarz i dłonie można wzbogacić i uprzyjemnić masażem, który doskonale poprawi samopoczucie.